Regálové systémy

V rámci logistického procesu výrobních i přepravních společností existuje mnoho vybavaní, které dokáže maximálně využít a efektivně používat skaldovací prostor.

Provádíme realizace mnoha předních výrobců tohoto vybavení a tak můžeme dodat a nainstalovat právě takové řešení, které je pro vaší společnost nejefektivnější z pohledu logistiky i ceny.

Paletové regály

spadovy-regal-kunin.jpg, 158kB

Systém paletových regálů je jednoduchá stavebnicová konstrukce pro skladování palet nabízející vysokou variabilitu pro malé i velké skladové prostory. Paletové regály jsou navrženy jako samonosná ocelová konstrukce. Tento modulární systém ukládání dovoluje využít optimálně prostor skladu. Montáž i demontáž je jednoduchá a rychlá.

Regálový systém je vhodný pro všechny typy palet, jak pro nejběžněji používané europalety, tak pro industriální palety nebo kovové kontejnery. Paletové regály umožní přístup ke každé paletě se snadným odběrem zboží a jednoduchou kontrolu skladu. Konstrukce paletových regálů jsou navrženy tak, aby splňovaly náročné podmínky norem EU. Nabídka je zhotovena bezplatně na základě technických údajů poskytnutých zákazníkem vždy jako individuální projekt. Dle požadavků zákazníka je možné doplnit regál např. o ochrany stojin, dřevotřískové desky a rošty, příčníky, značení regálů atd. Paletové regály je možné instalovat do vnitřních i venkovních prostor, vždy na kvalitní betonovou podlahu.

Konzolové regály

oploceni-ostrava.jpg, 127kB

Konzolový regálový systém svým charakterem provedení představuje ideální řešení pro ukládání různých druhů tyčového nebo deskového materiálu (jako například tyče, trubky, pruty, svitky, desky, plechy atd.), pokud jeden rozměr skladovaného materiálu výrazně převyšuje běžný standardní rozměr pro ukládání do paletového regálu.

Jeho výhodou je schopnost pojmout různé délky, tvary a rozměry ukládaného materiálu při zajištění vysoké nosnosti jednotlivých ukládacích úrovní, přehlednost skladovaného materiálu a okamžitý přístup ke skladovanému materiálu. Nejčastější využití konzolového regálového systému je ve skladech s hutním materiálem, ve výrobních procesech nebo jako vstupní zásobník materiálu před výrobními linkami. Regálový systém je navržen včetně projektu založeného na parametrech vstupních prostorových a manipulačních požadavků, dopravu a montáž, možnost kontrolních prohlídek, záručního a pozáručního servisu.

Spádové regály

oploceni-ostrava.jpg, 127kB

Spádový regál je paletový regál s vloženými speciálními válečkovými drahami, které zajišťují posun založeného materiálu do první volné pozice. Posun materiálu je zajištěn pomocí gravitační síly díky váze zakládaného materiálu. Válečkové dráhy jsou uloženy v paletovém regálu pod úhlem cca 4 stupně. Efektivita tohoto regálového systému je oproti klasickému paletovému regálu vyšší až o 80%.

Tento typ regálového systému odstraňuje uličky, které jsou u klasických paletových regálů.

Vjezdové regály

oploceni-ostrava.jpg, 127kB

Vjezdové regály, neboli DriveIn, se používá pro uskladnění většího množství zboží stejného druhu. Výhodou vjezdových regálů je minimalizace uliček pro manipulační techniku. Systém je možné dimenzovat přesně podle potřeb zákazníka. Obsluha regálů probíhá z jedné strany (vjezdné regály) nebo z obou stran (průjezdné regály). Regálové stojiny jsou šroubované, doplněné konzolami a pozinkovanými profily pro uložení palet. Podle délky kanálu je regály možno doplnit bočním vedením v kanále.

Vjezdové regály jsou obzvláště vhodné pro velké skladované množství stejného výrobku, pro nestabilní zboží a zboží choulostivé na otlaky, pro sortiment malých a středních výrobků a pro výrobky s malou obrátkovostí. Kromě toho je regálový systém ideální jako sezonní a zásobovací sklad a pro skladování výrobků s delším skladovacím časovým horizontem.

Uskladnění a vyskladnění zboží se provádí přístrojem pro obsluhu, který vjíždí do chodby regálu. Nakládka a vykládka se provádí vždy z jedné strany. Dle principu LiFo (last-in-first-out) se nejdříve odebírá naposledy uložená paleta, takže v tomto systému je vhodné skladovat zboží, u kterého není nutné mít přístup ke konkrétní jednotlivé paletě.

Plošiny a patrové regály

Plošiny jsou běžnou součástí skladovacích prostor a výrobních linek. Dokáží ideálně využít vysoké stropy hal.

Plošiny a patrové regály mohou sloužit jako prostor pro back office nebo záložní prostor, kde není potřeba zvedací techniky. Plošiny zároveň mohou sloužit k oddělení jednotlivých skladovacích ploc, například pro neshodné výrobky čekající na inspekci.

Oplocení a příslušenství

oploceni-ostrava.jpg, 127kB

Vnější a vnitřní oplocení včetně různých druhů bran vrat a vjezdů. V rámci příslušenství jsme schopni dodat ochrany regálových systémů, vnitřních vestaveb nebo technologií, včetně příslušenství na skladování.

Zdvihací technika

vzv-bazar.jpg, 16kB

Součástí skladu je i zdvihací technika. Ať už se jedná o ručně vedené paletové vozíky, nebo systémové vozíky s automatizací. Disponujeme sortimentem nové nebo použité zdvihací techniky.

Kontakt

Radek Pasek - Jednatel

radekpasek@gmail.com

+420 777 902 630

Obchod a realizace

info@pasekczech.cz

jednatel-regal-kunin.jpg, 118kB

Oráčova 1327/3, Hrabůvka, 700 30 Ostrava

IČ: 07737246

C 77053 vedená u Krajského soudu v Ostravě